За останні десятиліття різко зросла захворюваність населення. Дивлячись на себе і на оточуючих нас людей, ми робимо висновок, що вже немає практично здорових людей. У кожного з нас є якесь захворювання чи відхилення від норми в стані здоров’я, яке викликає відчуття дискомфорту.

   Велика кількість аптек і їх широкий асортимент фармакологічних препаратів не покращили цю ситуацію. Хворих людей не стає менше. Навпаки, стали виникати нові захворювання в результаті регулярного вживання лікарських засобів. Спостерігаючи відсутність очікуваного ефекту і володіючи інстинктом самозбереження, люди стали шукати те, що все-таки може їх вивести із безвихідної ситуації. Саме тут нашій увазі стала пропонуватися продукція східних країн, яка має під собою досвід лікування більше 5 000 років. Чому ми обираємо філософію, культуру і методи лікування країни, яка не має нічого спільного з нашою філософією та культурою? Тому, що ми починаємо порівнювати, чим відрізняються західна та східна медицина!

 1. Основною відмінністю є те, що західна медицина має конкретну точку застосування. Як правило, лікує лише захворювання і його наслідки, не торкаючи причин його виникнення, наприклад:
 • на певний мікроорганізм існує антибіотик з визначеним спектром дії;
 • на якийсь хворий орган існує окрема група лікарств, які нормалізують його функцію: це серцево-судинні препарати при захворюваннях серця, гепатопротекторні при захворюваннях печінки і т.д.
 • навіть на якийсь симптом захворювання ( жар, біль, нежить ) також є окрема група лікарств ( жарознижуючі, болезаспокійливі і такі, які покращують дихання ). Що ж ми робимо, ковтаючи болезаспокійливу таблетку? Біль – це “ язик ” хворого органу, за допомогою якого він намагається повідомити нашій свідомості про порушення його нормальної функції, дати сигнал про допомогу. У відповідь на це ми, приймаючи анальгетик, вириваємо “ язик ” нещасному. Хворий орган дальше залишається хворим, але сказати розуму він вже нічого не може.

Основа ж східної медицини – це відновлення порушеної гармонії, усунення першопричини захворювань і проведення профілактики загострення старих чи розвитку нових захворювань.

 1. Всі лікарські препарати західної медицини створені в наукових лабораторіях і діють на людину лише на біохімічному рівні. Хіба енергетичним потенціалом можуть володіти флакончик антибіотика і гормональна таблетка? Звичайно, що ні.

Препарати ж східної медицини діють не лише на фізичному рівні, завдяки правильно підібраній комбінації складних компонентів, ще й на енергетичному рівні, регулюючи рух енергії по людському організму. Хімічні, синтезовані ліки не застосовуються. Східні лікарі вважали, що “ живе треба лікувати живим ”. При цьому виникає мобілізація всіх ресурсів організму, його гармонізація. Якщо органи і системи тіла знаходяться в гармонії між собою, якщо людина знаходиться в гармонії з оточуючим світом і Богом, то шкідливі фактори не в стані порушити цю гармонію чи їх вплив діє значно слабше.

 1. В західній медицині процес одужання пов’язують лише зі споживанням медикаментів і проведенням лікувальних процедур. На Сході – в процесі зцілення  використовуються методики, які сприяють духовному розвитку людини, зміні його способу життя і мислення, які гармонізують енергію.
 2. Велика армія вузькоспеціалізованих лікарів розглядають людину, як ізольовану і самостійну систему, розділяючи її на складові частини аж до молекулярного рівня. Захопившись своїми досягненнями в деталях, західна медицина деколи безпорадна побачити картину хвороби в цілому так, як це бачить східна медицина: у взаємозв’язку людини з оточуючим світом, зцілюючи не окремий орган, а всю людину, враховуючи закони космосу при впливі органів один на одного.
 3. Я думаю, що кожна людина, яка хоч раз була в поліклініці у лікаря чи, яка знаходилась на лікуванні в лікарні, згадає, що рекомендації по харчуванню були останніми в листку призначень. В той час, коли уся східна медицина починає своє втручання саме з корекції харчування.
 4. Ми привикли роздивлятись хворого в ролі потерпілого від одностороннього агресивного впливу шкідливих факторів навколишнього середовища на людину при розвитку захворювання, забуваючи про те, що зв’язок з навколишнім середовищем є взаємним. Дуже часто своєю поведінкою і мисленням ми порушуємо гармонію і порядок оточуючого світу, провокуючи відповідну реакцію, яка створює дискомфорт для людини і, в цей же час, являється для неї попередженням про більш серйозні наслідки, якщо вона не задумається про своє самовдосконалення.

Наш дух ще досить слабкий, щоб дозволити собі жити без усяких обмежень назовні. По суті, мікроб не винен в тому, що для його існування людина створює в своєму організмі сприятливі умови. Можливо йому варто образитись на ударні дози антибіотиків?

 1. Хотілось би ще зазначити наступне: якщо лікар західної медицини буде один на один з хворим без можливості зробити лабораторні чи інструментальні методи обстеження, то в більшості випадків йому буде важко поставити правильний діагноз. Послідовник ж східної медицини в будь-яких умовах і фактично з голими руками може не лише отримати інформацію про стан здоров’я пацієнта лише при його огляді і спілкуванні, але зразу ж надати допомогу.

Ці порівняння показані мною не для того, щоб зменшити досягнення західної медицини і фармакології. Є багато ситуацій, як правило, екстремальних, коли без високих технологій в наданні допомоги не обійтись. Проте, східна мудрість і знання дозволяють людині уникнути попадання в такі ситуації.

Як бачите, східна медицина, яка склалася в глибокій давнині, вражає своєю скінченністю, послідовністю, логічністю та ефективністю. Для того, щоб зрозуміти це, Вам необхідно прийняти її філософські положення і ознайомитись з її термінологією.

Філософські основи східної медицини

 1. Концепція Інь-Ян

  Концепція “ Інь-Ян ” складає діалектичну основу світогляду Старовинного Сходу. Суть її полягає в тому, що все у світі має два початки: Ян та Інь, які виникли із першочергової одної енергії ЦИ. Символами Ян та Інь в старовинних трактатах являються вогонь та вода, які відображають дві протилежні якості. Всі властивості, які притаманні вогню, можна віднести до Ян: світло, жар, яскравість, стрімкість, сила, рух вперед і назовні. Всі властивості, які притаманні воді, - до Інь: повільність, холодність, тьмяність, рух вниз та усередину.

  Ян та Інь є в один і той самий час протилежні і взаємопов’язані. При певних обставинах вони можуть переходити один в одного. Взаємодія Інь та Ян були відображені старовинними філософами Сходу в формі монади ( ТАЙ ЦЗИ ТУ ), на якій білий колір відображає Ян, а чорний Інь, протилежність і взаємозв’язок уособлюються кривою лінією, а здібність до трансформації один в одного показана точками – “ зародками ” одного початку в іншому.

  Виникнення захворювання є  результатом втрати відносної рівноваги Інь-Ян, їх надлишком чи нестачею. При використаннні фактору, який володіє властивостями Інь, виникає перевага Інь, що проявляється “ симптомом надлишку холоду ”. Наприклад: охолодження кінцівок при масивній крововтраті. При використанні фактору із властивостями Ян виникає надлишок енергії Ян, що проявляється “ симптомом надлишку жару”. Наприклад: гострий, стрімкий розвиток захворювання, різке підняття температури, яскраві клінічні прояви захворювання. Виходячи із принципу рівноваги Інь та Ян, головне завдання лікування у східній медицині – це відновлення порушеного балансу Інь-Ян, забезпечення гармонії. Добавляючи чи віднімаючи Ян або Інь, можна відновити втрачене здоров’я.

  В якості джерел Інь та Ян можна використовувати продукти харчування і біологічно активні добавки.

  До продуктів “ Інь ” відносять: кавун, виноград, гранат, лимон, мандарин, персик, сливу, хурму, баклажан, зелений горошок, кабачок, огірок, капусту, морську капусту, моркву, хрін, петрушку, помідор, гарбуз, арахіс, гриби, свинину, рибу, кефір, воду, сіль,оцет, крохмал, перепелине яйце, пшоно.

  “ Іньська ” їжа охолоджує, робить тіло м’яким і в’ялим, при надлишку вона породжує втрату апетиту, подавленність і відчуття розбитості.

  До продуктів “ Ян ” відносяться: кукурудза, гірчиця, червоний перець, банан, груша, картопля, ріпчаста ЦИбуля, редька, часник, боби, грецький горіх, гречка, пшениця, рис, мед, кунжутна, соняшникова і кукурудзяна олія, яловичина, баранина, курка, кролик, качка, коров’яче молоко, макарони, мука, вино, чай зелений і чорний, цукор, курячі яйця.

  “ Янські продукти ” приносять тепло, роблять тіло більш твердим. При надлишковому їх споживанні появляється напруженість і роздратованість.

  Літом в жару рекомендується їсти більше “ іньської ” – охолоджуючої їжі. Взимку ж віддавати перевагу слід зігріваючій – “ янській “.

  Всі функції і прояви життєдіяльності організму, всі органи, тканини і системи людини можна розділити по принЦИпу Інь та Ян.

  До Інь відносяться: жіноче начало, нижня половина тулуба, права сторона тіла, груди, живіт і “ щільні органи ” ( серце, селезінка, легені, нирки, печінка).

До Ян відносяться: чоловіче начало, верхня половина тулуба, ліва сторона тіла, спина і “ порожнисті органи ” ( шлунок, тонкий і товстий кишечник, сечовий і жовчний міхур ).

  Це розприділення увійшло в основу концепції “ чжан – фу ”.

 1. Концепція Чжан – Фу

  У відповідності із цією концепцією 5 органів чжан ( серце, легені, селезінка, нирки, печінка ), які характеризуються щільністю, названі органами накопичення ( резерви енергії організму ). П’ять органів фу ( шлунок, товста кишка, тонка кишка, жовчний і сечовий міхур ), характеризуються тим, що вони порожнисті, служать для сприйняття їжі, всмоктування і травлення ( робочі органи ). Крім цього до 10 головних органів, які мають морфологічну структуру, були включені ще два умовних “ органи “: “ перикард ”, який віднесений до чжан-органів і “ три обігрівача ”, який віднесений до фу-органів.

  Функція чжан-органів полягає в тому, що вони виробляють і накопичують поживні речовини ( життєву субстанцію ), чи ( життєву енергію ), кров і соки організму.

  Серце: забезпечує контроль кровоносних судин і стан духу, психічної активності, свідомості, пам’яті, мислення і сну.

  Легені: забезпечують функцію дихання, контролюють водний обмін, стан шкіри і волосся, регулюють життєву енергію всього організму.

  Печінка: забезпечує депонування крові, секрецію жовчі, контроль стану сухожилля і зору, центральної і периферичної нервової системи.

  Селезінка і підшлункова залоза: забезпечує контроль травлення і транспорт поживних речовин, крові, стану м’язів. Від її функції залежить апетит. Енергія селезінки підтримує нормальну локалізацію внутрішніх органів і попереджує їх опущення.

  Нирки: забезпечують контроль репродуктивної здатності організму, його росту і розвитку, контроль продукції кісткового мозку, формування костей і крові, регуляцію водного обміну, роботу органів слуху.

  Перикард: являється функціональною системою, яка регулює циркуляцію крові, дихання, емоції, а також статеві функції.

  Функція фу-органів полягає в тому, що вони беруть участь в травленні, всмоктуванні поживних речовин і виведення шлаків із організму.

  Шлунок: забезпечує функцію прийому і переробки їжі.

  Тонка кишка: подальше перетравлення їжі, всмоктування поживних речовин і частково води в кров.

  Товста кишка: забезпечує всмоктування поживних речовин і води, формування калу і його виведення.

  Жовчний міхур: контролює збір жовчі і виведення її в кишечник.

  Сечовий міхур: виконує функцію збору і виведення сечі.

  Три обігрівача: забезпечують частину функцій органів чжан-фу ( легень, серця, шлунку, селезінки, нирок і сечового міхура ).

 1. Концепція У-СИН

  Згідно концепції “ У-СИН ” взаємодія Інь та Ян створює 5 першоелементів:

Дерево, Вогонь, Земля, Метал, Вода.

  Ці 5 першоелементів являють собою символи основних складових матеріального світу і руху: дерево уособлює відродження і ріст; вогонь – найвищий розвиток; максимальну активність; земля – центр циклічних змін; метал – починається спад; вода – мінімальну активність, пасивну силу.

  В оточуючому світі ( макрокосмосі ) людина є світом в мініатюрі (мікрокосмосом ) і складається з тих самих п’яти першоелементів, які попадають в організм з водою і повітрям. Кожен орган відповідає відповідному першоелементу, взаємодіє із всіма іншими та з оточуючим середовищем відповідно цій концепції. Східні медики прагнули виявити зв’язок і взаємовідносини всередині організму і гармонізувати їх.

 1. Вчення про ЦИКЛИ

  Існують цикли Породження ( Створення ) і Подолання ( Руйнування ).

  В циклі Породження кожен елемент породжує наступний і підживлює його енергетичним потоком. Наприклад: вогонь, спалюючи дерево, утворює попіл, який перетворюється в землю. Земля породжує метал, метал породжує воду, вода – дерево, дерево – вогонь, а вогонь породжує землю. Таким чином цикл починається знову.

  Другий цикл називається циклом Подолання, чи Руйнування. Кожен елемент руйнує чи поглинає попередній: земля втримує воду, вода знищує вогонь, вогонь плавить метал, метал зрубує дерево, а дерево виснажує землю, забираючи воду і корисні речовини. На пентаграмі цей цикл відображений внутрішніми стрілками.

  Таким чином, енергія яка рухається від одного органу чи системи до іншого може покращувати функцію цих органів або погіршувати.

 

  Переважно ці 5 першоелементів відображаються у вигляді пентаграми:

 

 

 1. Вчення про енергію ЦИ

Відносини людини з космосом пов’язані енергією  ЦИ. Під цим терміном в китайській медицині розуміють тонку субстанцію, яку неможна зафіксувати апаратами чи органами відчуття. Її можна пояснити  такими поняттями, як життєва сила, дух, настрій, життєва енергія. Під впливом життєвої енергії ЦИ відбувається життєдіяльність всього організму. Людина отримує харчування і повітря з навколишнього середовища, тому від того, наскільки збалансовано його існування, залежить його здоров’я.

  Відрізняють внутрішню ЦИ, яка циркулює всередині людини, і зовнішню ЦИ – в природі. Зовнішня ЦИ при вході в організм людини частково перетворюється у внутрішню, а при виході попадає назовні і перетворюється у зовнішню ЦИ. Так виникає постійна циркуляція енергії. Надходить вона із повітря при диханні і з їжею. Від того, в якому стані знаходиться дихальна і травна система людини, залежить насичення його енергією, а це в багато чому визначає загальний стан організму.

  ЦИ організму активно взаємодіє зі всіма його тканинами та особливо з кров’ю. Гармонійна циркуляція крові підтримує сильний дух. Послаблення ЦИ завжди призводить до погіршення кровообігу, а застій крові, в свою чергу, завжди призводить до застою ЦИ. В організмі нема місця, куди б не проникла ЦИ, і в залежності від току ЦИ та життєдіяльності організму прискорюється чи уповільнюється.

  До основних функцій ЦИ відноситься забезпечення:

 1. Росту та розвитку організму;
 2. Контролю кровообігу;
 3. Контролю теплообміну;
 4. Захисту організму від зовнішніх пошкоджуючих факторів, а при впровадженні останніх на поверхню чи всередину тіла енергія ЦИ вступає з ними в боротьбу;
 5. Регулювання і контролю всіх метаболічних процесів в організмі, потовиділення, “ відкривання ” і “ закривання ” отворів тіла ( тобто сечовипускання, дефекація, сім’явиверження і т.д. );
 6. Харчування всього організму.

Існує декілька різноманітних видів енергії ЦИ:

1.Спадкова – отримана на початку формування плоду. Передається вона батьками і зберігається в нирках. Її запас визначає програму розвитку організму. Від наповнення спадкової енергії організму людини залежить її статева функція і можливість мати дітей. У жінок максимальний розквіт цієї енергії спостерігається в 28 років, а пустота в 49, у чоловіків – максимум в 32 роки, а пустота в 64. До виснаження цієї енергії призводить неправильне харчування і алкоголь.

2.Духовна енергія – це енергія свідомості, яка здійснює емоційні прояви людини.

3.Поживна енергія – формується до народження в утробі матері. А починає функціонувати після народження, отримуючи поживні речовини і повітря. По кровоносних судинах вона надходить у всі клітини організму. Причини послаблення – неправильне харчування, куріння, алкоголь.

4.Захисна енергія – це частина енергії  Ян, яка формує захисні сили організму.

5.Обурююча енергія – викликає різні функціональні порушення. Чим глибше вона проникає в організм, тим небезпечніше ураження. Виникає вона в енергетичних пустотах, які утворюються при психоемоційному і фізичному виснаженні. Перепоною для цієї енергії на початковому етапі служить захисна енергія.

6. Вчення “ ЦЗИН-ЛО ”

  В організмі людини енергія ЦИ розповсюджується не безладно, а циркулює по 12 парних і 2 непарних меридіанах, чи каналах, які не мають анатомічного аналога. Сучасна біофізика експериментально доказала, що система меридіанів дійсно існує. Вона являє собою своєрідний зв’язок між ефірним і фізичними тілами.

  Життєва енергія послідовно проходить по всіх органах тіла, роблячи повний кругообіг протягом доби.

  В кожному каналі є періоди максимальної і мінімальної активності. Час максимальної активності називається “ годинами органів ”, триває 2 години і є найкращим періодом для впливу ( лікування) на цей чи інший орган. Знаючи години доби, коли через відповідний орган проходить максимальний потік енергії, можна вибрати найкращий момент для лікування цього органу.

  Отже, лікування найбільш ефективне в строго визначений час доби.

  У всіх перерахованих меридіанів ( на картинці вище) пояснення потребує потрійний обігрівач. Цей умовний орган ділиться на 3 частини: верхній обігрівач ( верхня частина тулуба ) – узагальнює функції серця і легень по розподілу ЦИ і крові для живлення різних органів і тканин; середній (середня частина тулуба ) – узагальнює функції селезінки і шлунку – травлення і всмоктування поживних речовин; нижній обігрівач ( нижня частина тулуба ) – узагальнює функції нирок і сечового міхура, контролює водний обмін і надходження життєвої енергії ЦИ. Час максимальної активності потрійного обігрівача можна використовувати як резервний, якщо час визначеного органу був пропущений. Для того, щоб знати, який меридіан потрібно використовувати при визначених захворюваннях чи симптомах, можна використовувати наступне:

 1. Меридіан Легень ( Інь ) – кашель, задишка, інші захворювання легень і верхніх дихальних шляхів, захворювання серцево-судинної системи; біль в області плечового суглоба, передньої поверхні плеча, мерзлякуватість, посилення потовиділення, лихоманка; шкірні захворювання.
 2. Меридіан Товстої кишки ( Ян ) – жовтуватість склер, сухість в роті, зубна біль, стоматит, катаральна нежить, кровотеча з носа, біль в горлі, очах, обмежений рух вказівного пальця і біль в суглобах руки, інфільтрати в області шиї і обличчя, напруження м’язів шийно-потиличної області; при патологічних процесах в органі товстої кишки: біль в животі при пальпації, порушення прохідності, запальний процес.
 3. Меридіан Шлунка ( Ян ) – біль в області живота, відрижка, здуття, закрепи, понос, гастрит, виразка шлунку і дванадцятипалої кишки, порушення травлення; головна, зубна біль, неврит нерва обличчя, міжреберна невралгія, біль в стегні, колінному суглобі, гомілці, тилу стопи (артрити ); порушення психіки, неврастенія, гінекологічні захворювання, гіпертензія.
 4. Меридіан Селезінки – Підшлункової залози ( Інь ) – біль в надчеревній області, в підребер’ї і грудях, блювота, понос, закрепи, відсутність апетиту, жовтуха, безсоння; набряклість ніг, біль в суглобах і по внутрішній стороні ніг, обмеження руху 1 пальця стопи.
 5. Меридіан Серця ( Інь ) – біль в області серця, порушення серцевого ритму, недостатність мозкового кровообігу, головна біль, симптоми порушення печінки і жовчного міхура ( жовтуха, біль в підребер’ї ), біль і оніміння передньовнутрішньої поверхні руки, стан неспокою, зниження пам’яті, психози.
 6.  Меридіан Тонкої кишки ( Ян ) – Порушення прохідності кишечника, диспепсичні явища, біль в зоні пупка і нижньої частини живота, головна біль, набряк в зоні шиї і обличчя, зниження слуху, нервово-психічні розлади.
 7. Меридіан Сечового міхура ( Ян ) – цистит, цисталгія, нетримання чи затримка сечі, нефрит, біль в поперековій області, зовнішніх статевих органах, гінекологічні захворювання, геморой; захворювання серця, легень, шлунково-кишкового тракту, захворювання носа, очей, біль в області тім’ячка, хребта, тазостегновому суглобі, стегна, гомілки, п’ятці, 5 пальці ноги; люмбаго, ішіас.
 8.  Меридіан Нирок ( Інь ) – порушення сечовипускання, нетримання чи затримка сечі, захворювання сечовидільних органів, недостатність наднирників, захворювання статевих органів, імпотенція, фригідність; захворювання внутрішніх органів, вуха, горла, носа, очей; нервово-психічні розлади: астенія, депресія, фобії.
 9. Меридіан Перикарда ( Інь ) – біль в області серця, нейрогенна тахікардія, захворювання серця, біль в грудній клітці з іррадіацією в спину, захворювання легень, психічні розлади, тривожний стан, захворювання шлунку, міжреберна невралгія.
 10. Меридіан Трьох обігрівачів ( Ян ) – порушення терморегуляції, головна біль, головокружіння, біль в області шиї, потилиці, плечового поясу, артрити рук, глухота, шум у вухах, очні захворювання, запальні процеси в області щоки, соскоподібного відростка, тонзиліт, депресивні стани, апатія, патологічна сонливість, судоми у дітей, епілептиформні припадки, обмежений рух 4 пальця кисті.
 11. Меридіан Жовчного міхура ( Ян ) – порушення функції жовчного міхура, дискінезія, нудота, блювота, гіркота в роті, біль в області жовчного міхура, холецистит, захворювання легень, кашель, задишка, астма, біль у скронях і потилиці, захворювання очей, носові кровотечі, захворювання вуха, розлади шлунково-кишкового тракту, захворювання органів малого тазу, порушення менструального циклу, нервово-психічні розлади, епілептоформні припадки.
 12.  Меридіан Печінки ( Інь ) – біль в правому підребер’ї , жовтуха, розлади шлунково-кишкового тракту, блювота, понос, закрепи, відсутність апетиту, порушення акту глотання, головня біль, запаморочення, захворювання очей, біль в попереку, міжреберна невралгія, захворювання статевих органів, опущення матки і піхви, розлади сечовиділення і сечовипускання, печінкові кольки, дерматози, захворювання нігтів, свербіж статевих органів, роздратованість, фобії.

  Правильний вплив на біоточки запускають рефлексогенну реакцію, в результаті якої активізується система самозцілення організму, і зміцнюються його захисні сили. Точкова рефлексотерапія швидко і без ліків відновлює здоровий стан організму у всіх неускладнених випадках, а також допомагає легше подолати загострення хронічних хвороб за менший час, зменшуючи і згладжуючи прояви хвороби. Особливістю даного методу лікування є те, що він може застосовуватися самостійно, а може застосовуватися і в поєднанні з біопрепаратами. Освоївши методи точкової рефлексотерапії, Ви за відносно невеликий час (від трьох днів до двох-трьох тижнів) зможете допомогти життєвим точкам відновити свій енергетичний рівень, а енергетичним каналам - налагодити правильну циркуляцію енергії. Можна використовувати методи енергетичного впливу на життєві точки для підтримки здоров’я, високого життєвого тонусу і продовження активного довголіття.

  Людина - це невід'ємна частина природи. Нерозривними нитками організм людини пов'язаний з навколишнім світом. Це і повітря, яким ми дихаємо, це і вода, яку ми п'ємо, це і їжа, яку ми їмо. Кожна наша клітинка чуйно реагує на будь-які зовнішні зміни і, подібно до дзеркала, точно відображає стан навколишнього середовища.

  Якщо природне середовище з кожним роком стає все більш і більш забрудненим, то в не меншій мірі це стосується і внутрішнього середовища нашого організму. День за днем сотні і тисячі шкідливих для здоров'я речовин проникають в організм і накопичуються в наших клітинах.

  Як свідчать медичні дослідження, більше 1/3 всіх захворювань сучасної людини в тій чи іншій мірі обумовлені непомірно високим токсичним навантаженням на клітини організму.
Спосіб життя визначає здоров'я людини майже на 50%. Серед усіх факторів, які впливають на повсякденний спосіб життя, харчуванню належить центральна роль. Наше життя залежить від їжі. Наші життєві сили, наше здоров'я і хвороби - все це результат нашого харчування. Харчування, визначає ендоекологію, гомеостаз (постійність внутрішнього середовища) і нормальні процеси обміну речовин, що становлять основу життя. Їжа - суть цих процесів, найважливіше джерело і регулятор.

  Людський організм постійно оновлюється. Кожну хвилину основні структури організму зношуються і замінюються новими тканинами і біохімічними компонентами. Близько 95% тіла повністю оновлюється протягом п'яти років. Вихідний матеріал, який наше тіло використовує, щоб відновити себе, надходить майже виключно з їжею. Це означає, що тіло складається в основному із спожитого нами.

  Занепад енергії і життєвих сил найчастіша скарга сучасної людини. Для багатьох людей протягом дня наступають періоди вираженого занепаду сил. Цей низький рівень енергії в дійсності тісно пов'язаний з харчуванням. Вибираючи найкраще “паливо “ для свого організму, можна значно підвищити енергетичний рівень і поліпшити своє самопочуття.

  Крім того, ми повинні вживати заходів щодо споживання додатково тих речовин, які в недостатній кількості містяться в продуктах харчування, а також дбати про своєчасне очищення органів і клітин від шлаків, продуктів обміну, шкідливих і зайвих речовин (ксенобіотиків), що потрапили з їжею і ускладнюють життєдіяльність організму. Здоров'я визначається гармонією і рівновагою діючих в організмі енергетичних процесів. Дисбаланс, порушення гармонії викликає перевагу одного процесу над іншим та появу надлишків будь-якого продукту обміну: метаболізму, кислоти, або лугу, енергії, тепла або холоду.

  Наш організм повинен залучати додаткові внутрішні резерви для того, щоб зберегти стан здоров'я і мати сили боротися з хворобою. Внутрішні резерви, звичайно, не безкінечні. Істотну допомогу в підтримці адаптаційних механізмів надають біологічно активні натуральні препарати - нутрицептики. Завдання, яке покладене на ці препарати, просте - профілактика та біокорекція захворювань за рахунок поповнення комплексом есенціальних речовин, які наш організм перестав отримувати у зв'язку з різкою зміною структури харчування.

  Механізм впливу біопрепаратів-нутрицептиків спрямований на регуляцію метаболічних процесів і функцій різних систем людського організму за допомогою безпосереднього впливу на функціональну активність органів і систем, на стимуляцію адаптивних здібностей організму, його репаративних і пластичних процесів, на інактивацію і виведення токсичних речовин ендо - і екзогенного походження.

  Людський організм настільки досконалий, що повернути здоров'я можна з будь-якої точки його занепаду. Зусилля повинні зростати в міру старості і поглиблення хвороб.

  Кожна людина, вибираючи той чи інший спосіб життя, харчування, рухову активність, психічний настрій, сама визначає термін свого життя і стан здоров'я.

  На Заході в останні роки стали успішно застосовувати принципи східної медицини.

Прогресивні лікарі розуміють, що в сучасних умовах необхідна психологічна переорієнтація медицини і лікарів, в першу чергу, на профілактичні методи оздоровлення ще не хворих, тобто на здоров'я здорових із застосуванням більш “ фізіологічних “ натуральних засобів, що забезпечують підвищення резервних потужностей органів і систем людського організму.

  Mожна виділити три основних напрямки впливу БАДів на організм людини:

1. Очищення - детоксикація, виведення з організму вільних радикалів, токсинів, солей важких металів, радіонуклідів, очищення від шлаків, слизу, калових каменів і т.д..

2. Поповнення - усунення дефіциту мікро- і макроелементів, вітамінів, амінокислот, поліненасичених жирних кислот й інших важливих компонентів з урахуванням фізіологічних потреб, відновлення нормального метаболізму й функцій всіх органів і систем.

3. Відновлення - саморегуляція і стабілізація функцій всіх органів і систем, відновлення нормального обміну речовин, повернення здоров'я за допомогою активізації резервних сил самого організму.

Designed by Platinum All rights reserved.

Відео Тяньши